seb_3699Echipa lui Marius Baciu s-a impus cu 1-0 pe terenul uneia din grupările care au fixat ca obiectiv promovarea în liga 2. Cisnădia a avut emoţii cu Turul Micula, iar Gaz Metan 2 a remizat cu Reghinul.

Etapa a 13-a a fost una cu noroc pentru toate echipele sibiene din liga a 3-a, niciuna din ele nepierzând în partidele disputate vineri după amiază. Liderul seriei a VI-a, Voinţa Sibiu s-a impus în derbiul etapei, în partida jucată în deplasare la Câmpia Turzii. Echipa lui Marius Baciu a bătut cu 1-0, graţie golului reuşit de Suciu, în minutul 7 al partidei. Voinţa rămâne pe primul loc în serie cu 32 de puncte acumulate. La Cisnădie, echipa locală a tremurat pentru victorie. Cisnădienii au deschis scorul prin Pleniceanu  în minutul 30, dar oaspeţii au egalat prin Zsiga în minutul 40. Golul victoriei a venit de la Lăcovişte cu 7 minute înainte de finalul partidei. La Mediaş, satelitul lui Gaz Metan, nu a reuşit decât un 0-0, cu Avântul Reghin.

Luceafărul Or. – FC Zalău 1-2