cigan - foto sebastian marcoviciAmbele echipe folosesc astăzi jucători care au jucat mai puţin în campionat. Vâlcea a venit la meci cu juniorii. Mediaşul mizează pe Vâtcă în poartă.

LA meci asistă mai puţin de 3000 de specatori, în ciuda faptului că intrarea este liberă. La „oficială” este de asemenea gol, dar preşedintele clubului Corin Emil Cindrea, este în tribune.

Iată cele două echipe.

Gaz Metan:

Vâtcă – Markovici, Kratochvil, Khubutia, Marovic – Dudiţă, Zaharia, Voicu, Sabou – Cigan, Boaru.

Antrenor Cristi Pustai.

CSM Rm. Vâlcea:

Perianu – Eremia, Deaconescu, Dragomir, Stoian – Sbârnea, Săraru, Pârvu, Plătărescu – Mosor, Gârlă.

Antrenor: Cristi Lazăr.

Cristi Pustai – antrenor Gaz Metan:

„Aş fi vrut să obţinem calificarea după cele 90 de minute regulamentare, dar e bine şi aşa, victoria e victorie. Totuşi, jucătorii ar fi trebuit să aibă o altă atitudine pe teren, unii chiar m-au dezamăgit şi au arătat că nu au respect pentru fotbal. Cu un astfel de comportament s-ar putea să nu mai prindă lotul pentru meciurile din campionat”.

Cristian Lazăr –  CSM Râmnicu Vâlcea:

„Ne-am prezentat la acest joc cu opt juniori pentru a le vedea potenţialul şi suntem mulţumiţi de evoluţia lor. Regulamentul competiţiei ne-a dezavantajat însă, pentru că fiind o echipă de ligă inferioară ar fi trebuit să jucăm pe teren propriu. Am folosit opt juniori şi 3 jucători de bază şi am fost la un pas de a produce surpriza”

Minutul 1. A început meciul.

Minutul 3. Cigan, trimite balonul în bara transversală, cu capul, din 6 metri.

Minutul 7. Boaru trimite cu capul peste poartă din 5 metri.

Minutul 18. Voicu trimite un şut periculos de la 18 metri, mingea deviată de zid, trecând puţin peste poartă.

Minutul 24. Kratochvil trimite cu capul din 2 metri dar Perianu respinge până la Voicu, care din 4 metri, lateral dreapta şutează mult pe lângă poarta vâlcenilor. CSM-ul nu a ajuns la poarta lui Vâtcă până acum.

Minutul 31. Voicu centrează bine în mijlocul careului mare, dar Cigan reia pe lângă poartă cu capul.

Minutul 34. Cigan driblează doi fundaşi adverşi, dar şutul său de la 18 metri, trece puţin peste poartă.

Minutul 42. Boaru centrează bine pentru Cigan, dar şutul acestuia este deviat în corner.

Minutul 44. Sbârnă şi Deaconescu primesc cartonaşe galbene în minutele 42 şi 44.

Minutul 45. Este pauză. revenim în repriza a II-a.

[nggallery id=382]

REPRIZA 2.

Minutul 46. La Gaz Metan au intrat Andor şi Marius Radu şi au ieşit Marovic şi Kratochvil. La Vâlcea a ieşit Plătărescu şi a intrat E. Popa.

Minutul 55. Khubitia trimite peste poartă de la 12 metri, singur cu Perianu.

Minutul 56. Dudiţă lasă locul în teren lui Vidakovici.

Minutul 57. Sabou trimite milimetric pe lângă poartă, de la 16 metri.

Minutul 62. Iese Stoian şi intră Marian Popa, la Vâlcea. În prealabil Cigan şi Voicu au ratat ocazii monumentale la poarta vâlcenilor.

Minutul 63. Sabou trimite o torpilă care loveşte bara din dreapta lui Perianu. Apoi Vidakovici trimite puţin pe lângă din 12 metri.

Minutul 74. Andor primeşte cartonaş galben.

Minutul 78. GOOOOOOOOOOOL Gaz Metan. Boaru trimite pe jos, din 9 metri lateral dreapta, la colţul lung. 1-0.

Minutul 79. Schimbare la Vâlcea. Iese Mosor şi intră Călinescu.

Minutul 91. GOOOOl Vâlcea!. Săraru egalează cu un şut din 6 metri. acesta este primul şut pe poarta lui Vâtcă. 🙂

PRELUNGIRI.

repriza 1.

S-a reluat jocul.

Minutul 93. Sbârnea scapă singur cu Vâtcă, dar după ce îl driblează şi pe acesta, trimite incredibil în bară, cu poarta goală.

Minutul 99. Eduar Popa scapă pe stânga, îl driblează şi pe Markovici, dar şutul lui de la 16 metri, trece peste poartă.

Minutul 105. Vidakovici se încurcă în driblinguri şi este deposedat în ultima clipă la 6 metri de poarta celor din Vâlcea. Voicu trimite şi el peste poartă din 7 metri.

repriza a -2-a

Minutul 106. Perianu ia galben pentru trageri repetate de timp.

Minutul 110. Cigan scapă pe dreapta, dar trage peste buturile echipei vâlcene.

Minutul 113. Cigan ratează în două faze consecutive. Mai întâi cu capul din 6 metri, apoi din 9 metri.

Minutul 115. Final de meci. se vor executa lovituri de departajare.