foto-2Sibiul a pierdut meciul doi al semifinalei cu Otopeni, la capătul unei partide în care Matthews a fost din nou cel mai bun marcator pentru CSU. Meciul trei se joacă sâmbătă în Sala Transilvania.

CSU a înclinat steagul în faţa celor de la Otopeni, în meciul secud al finalei mici. Sibienii au adjudecat primul sfert, cu 25-24, dar la pauză au intrat conduşi, după ce Otopeniul şi-a trecut în contul său, sfertul secund, cu 31-23. Universitarii au câştigat sfertul patru cu 29-16, însă din nou Otopeniul a revenit şi a câştigat la final la un singur punct diferenţă cu 94-93.

Pentru CSU au înscris Matthews 33 puncte, Johnson 11, Brown, 6, Harrison 2, Calotă 8, Scott 14, Crăciun 12 şi Kabengele 7.

Pentru Otopeni au marcat Medvedj 6 puncte, Obradovic 27, Căpuşan 14, Santana 23, Seals 6, Ilie 4 şi Belanovic 14.

4 răspunsuri la “Înfrângere pentru CSU la Otopeni, cu 94-93”

1. foarte bun Matthews asta…cred ca e cel mai bun american care l-a avut sibiul. conducerea ar trebui sa faca tot posibilul si sa ii prelungeasca contractul pentru ca isi merita banii