Fotbaliştii cisnădieni au încasat două goluri pe finalul meciului pierdut cu 1-3 în deplasare, cu Ena Făgăraş. Fc Cisnădie este pe locul nouă în seria a VI-a a ligii a III-a de fotbal.

Porniţi cu gânduri mari la începutul campionatului, cisnădienii au ajuns acum aproape de hora retrogradării. Gruparea pregătită de Radu II, a pierdut cu 3-1 partida disputată vineri la Făgăraş. Cisnădienii au marcat primii în acest meci, dar nu în poarta gazdelor, Ignat reuşind un autogol de toată frumuseţea în minutul 10. Piko a restabilit egalitatea opt minute mai târziu şi se părea că Cisnădia are forţa să îşi tranşeze în favoarea sa, punctele puse în joc. Finalul de meci a fost unul de coşmar. Gazdele au marcat pentru 2-1 dintr-un penalty acordat în minutul 89 şi au înfipt şi mai adânc cuţitul în spatele grupării sibiene în minutul 93, când Zamfir a stabilit scorul final, 3-1 pentru Ena Inter Făgăraş. Cisnădienii joacă vineri de la ora 17.00 cu ultima clasată, Marmaţia Sighetul Marmaţiei.