Sibiul mai joacă cel puţin un sezon în prima ligă.

Voleibalistele de la CSM Sibiu au învins cu 3-1 în meciul decisiv pe CSM Lugoj şi vor juca şi sezonul viitor, în prima divizie.

Fetele de la CSM Sibiu au reuşit să evite retrogradarea din divizia A1, graţie victoriei la general, cu scorul de 3-2 în faţa celor de la CSM Lugoj. Sibiencele au învins duminică după amiază cu scorul de 3-1, în meciul decisiv jucat în Sala Transilvania. Sibiul a câştigat cu 25-14, primul set, dar lugojencele au avut o tresărire de orgoliu şi au tranşat în favoarea lor setul secund cu scorul de 25-22. CSM Sibiu a adjudecat însă următoarele două seturi cu 25-21 şi 25-17 şi totodată şi prezenţa şi în sezonul viitor în prima divizie. CSM Sibiu va juca acum pentru locul nouă cu oltencele de la SCM „U” Craiova.