gazistul.blogspot.com

Echipa lui Cristi Pustai a reuşit ieri să învingă pe U Cluj, în primul meci de verificare susţinut după întoarcerea din cantonamentul din Antalya. Medieşenii s-au impus cu 3-1, după ce au fost conduşi cu 1-0 de clujeni. Şepcile Roşii  au deschis scorul prin Budescu în minutul 30, dar cehul Kubala a restabilit egalitatea, zece minute mai târziu. Mediaşul a concretizat apoi pe tabelă încă două situaţii de gol. Mai întâi Pârvulescu a înscris golul doi în minutul 50 iar Prodan (foto) a stabilit scorul final în minutul 60. Gaz Metan a început meciul cu Clujul cu următorul „11″ cu Vâtcă – Rafael, Buican, Buzean – Todea, Kubala, Sabou, Katovic, Voicu – Pârvulescu, Bud. După pauză au mai jucat Şteţca, Vidakovic, Eric, Prodan şi Şomfălean. Medieşenii vor juca ultimul amical înainte de începerea returului, sâmbătă, la Bistriţa, cu Gloria din localitate.