Mediaşul a zdrobit cu 5-2 ocupanta locului secund în prima ligă din Azerbaidjan, FC Karvan Baku. Georgianul Iradjvilia şi bosniacul Katovic vor prinde cel mai probabil returul la Mediaş.

Gaz Metan s-a impus cu 5-2 în cel de-al treilea meci din Turcia. Medieşenii au marcat prin Voicu (24), Sabou (47), Vidakovic (62) şi Boaru (70) şi, graţie unui autogol în minutul 52, au obţinut prima şi cea mai clară victorie din acest an. „Am dat şi goluri multe, iar echipa s-a mişcat bine. Suntem pe drumul cel bun”, a concluzionat antrenorul Pustai.

Jucători în teste

Gazul l-a testat din nou, în Antalya, pe georgianul Ica Iradjvilia, un fundaş de 20 de ani, iar Pustai a fost mulţumit de acesta. Tot ieri a evoluat şi un atacant bosniac, de 23 de ani, Amir Katovic, pe care Pustai îl va mai testa şi joi în amicalul cu Gloria Bistriţa. „Prima impresie este bună în cazul celor doi. Vreau totuşi să îi mai văd în câteva meciuri”, a mai spus Pustai.

Gaz Metan:
Fenny – Iradjvilia, Crăciun, Buzean – Rafael, Sabou, Vidakovici, Pârvulescu, Voicu – Oliveira, Prodan. După pauză au mai intrat: Vâtcă – Markovic, Hoban, Katovic, Nohai, Zaharia, Grilo, Boaru, Gego, Lazăr şi Dudiţă.