liga 1: fc botoşani – gaz metan 0-3

Gaz Metan a deschis scorul în secunda 63 a partidei de la Botoşani. Romeo Roberto a centrat în careu iar Cristian Todea a marcat cu o lovitură de cap. De partea cealaltă Hadnagy a nimerit bara transversală tot cu o lovitură de cap în minutul 28, iar la pauză alb-negri au intrat în avantaj.

Gaz Metan şi-a dublat avantajul în minutul 54. Azdren Llullaku a şutat din careu iar un fundaş advers a atins mingea cu mâna. Centralul întâlnirii a indicat punctul cu var, iar Aymen Tahar a transformat lovitura de pedeapsă.

În minutul 88, italianul Cosimo Figliomeni a fost deschis excelent în adâncime şi a marcat pe lângă portatul oaspeţilor.