gaz metan a învins asa târgu-mureş, mai mulţi jucători în probe | vezi amănunte

Gaz Metan a câştigat la limită, 1-0, prima partidă de verificare disputată în deplasare cu nou-promovata ASA Târgu-Mureş.

Singurul gol al întâlnirii a fost marcat de căpitanul Cristian Todea din lovitură de pedeapsă la sfârşitul primei reprize.Jucătorii lui Cristian Dulca au dominat prima repriză a partidei amicale cu ASA Târgu-Mureş, având mai multe ocazii clare de gol. Singura reuşit a venit dintr-o lovitură de pedeapsă transformată de căpitanul Cristian Todea. În repriza secundă a fost schimbată toată echipa, dar niciuna dintre formaţii nu a mai marcat.

Tags: Gaz Metan ASA Târgu-Mureş, Gaz Metan fotbal, Gaz Metan meciuri pregătire, nova, Nova TV