remiză albă între gaz metan şi astra giurgiu

Gaz Metan a început bine partida cu Astra, iar în minutul 8 şutul lui Zaharia a fost respins de Silviu Lung în corner. Giurgiuvenii au controlat apoi ostilităţile fără să pună însă în real pericol poarta lui Pleşca. Singura ocazie a venit în finalul primei părţi atunci când Alex Munteanu a respins de pe linia porţii şutul lui William de Amorim. Alb-negri au început bine şi repriza secundă însă Florin Dan nu l-a putut învinge pe portarul advers. La poarta cealaltă Budescu a înscris însă golul a fost anulat pe motiv de off-side, iar Yazalde a ratat o ocazie mare după ce a trimis puţin pe lângă poartă în minutul 67. Gaz Metan putea da lovitura în ultimul minut de joc, atunci cînd Silviu Lung Jr. a respins şutul puternic al lui Bawab, mingea a ricoşat la Aymen Tahar, a cărui centrare a şters bara transversală. S-a terminat în cele din urmă 0-0, iar formaţia lui Cristi Dulca a bifat al doilea joc fără gol primit.

Tags: Gaz ASTRA, Gaz Metan Astra Giurgiu, nova, Nova TV

<table align="left" width="50%" cellspacing="0" cellpadding="0" bgcolor="#f1f1f1" >>>mergi la sursa articolului